Контроверзни фајлови

Контроверзни фајлови

Видео: На Американците ќе им се вградат микрочипови до 2017-та година?!

Ен Би Си објави контроверзна сторија за можното вградување на чипови на Американците до 2017-та година. Ако до 2017-та година на Американците им се вгради така наречен RFID микрочип, тие ќе […]

Контроверзни фајлови

Старите тетовчани раскажуваат: Како градот Тетово го добил своето име?!

Сте се запрашале ли некогаш која е легендата за настанувањето на името на градот Тетово? – Сега ја имате вистинската можност да дознаете! Легендата гласи вака:Од Тетово, час и половина […]

Контроверзни фајлови

Видео: Доказ дека вонземјаните постојат!

Наскоро треба да се појави нов документарен филм кој ќе реши една од најголемите мистерии во историјата- вистината за постоењето на вонземјани.Поранешниот агент на ЦИА, говори за нивното постоење. Според […]

Контроверзни фајлови

Имате опседната куќа? – Еве како да се спасите!

„Опседнати живеалишта“ е служба која ќе го направи ова за вас, ќе ги истера духовите од вашата опседнат куќа и ќе ги растури магиите кои ви ги направиле вашите душмани.Е сега, […]

Контроверзни фајлови

Постои тажна легенда за настанувањето на името на градот Тетово

Дали сте слушнале дека постои тажна легенда за тоа како настанало името на македонскиот град Тетово?Според тажната легенда кои ја раскажуваат старите тетовчани градот името го добил во сеќавање на […]

Контроверзни фајлови

Фатен дух во „Куќата на стравот“?

Константин Кајшаров, м-р по кинезитерапија и духовен учител, фатил духови во зелениот замок во скопската населба Црниче, пишува Вест во утрешниот број. „Куќата на стравот“ се наоѓа на улицата „Востаничка“ и […]

Контроверзни фајлови

Видео: Човекот кој бил „киднапиран од вонземјани“ повторно во јавноста!

Келвин Паркер јуниор вели дека пред многу години го прегледало џиновско око, но дека прегледот дома бил тој што го натерал повторно да излезе во јавноста.Пред околу 40 години, Чарлс […]

Избор на уредникот Контроверзни фајлови

ДОСИЕ „ШПИОН“: Кој е кој во аферата што ја потресе македонската јавност?

Од дваестината осомничени за шпионажа најголемиот дел се припадници на безбедносните служби, непознати за пошироката јавност. Но, има и неколкумина јавни личности: 1. Генерал Горан Стојков: Поранешниот генерал, кој пред […]

Контроверзни фајлови

Научниците тврдат дека пронашле вонземјани!

Ова е можеби најголемото откритие на 21 век – истражувачки балон во атмосферата пронајде организми кои „немаат потекло од земјата.“Лондон – Откритие кое ќе го промени светот! Британските научници соопштиле […]

Контроверзни фајлови

Мистериозни кругови во пченкарни полиња

Првите кругови што биле забелжани во пченкарните полиња биле едноставни и во кружна форма кои мистериозно се појавувале преку ноќВо текот на последните 20 години овие кружни отпечатоци почнале да […]