Занимливости

Технологија

Diablo III се продаде во 10 милиони примероци, WoW загуби 1,1 милиони корисници

Activision Blizzard ги објавија своите финансиски резултати за вториот квартал од годината. Благодарение на рекордна продажба на Diablo III (10 милиони за два месеци и пол), Blizzard регистрираа најсилниот квартал […]

Технологија

Оделото со кое слета на месечината Нил Армстронг

  Еве ја спецификацијата на оделото на Нил Армстронг со кое што следа на месечината. Пулс24.мк е единствениот сајт во Македонија кој ја понуди оваа информација.   Производител: ILC индустрии […]

Технологија

Pivolend – официјална Android апликација за фестивалот во соработка со CodeWell

  Pivolend – официјална Android апликација за фестивалот во соработка со CodeWell од Ivan на August 25, 2012 со 0 Коментари во Android , Android , Android Апликации , Made in Macedonia На само 4 дена пред почетокот на еден од најголемите настани […]

Автомобилизам

Mercedes-Benz CLA

  По многубројните концепти конечно Mercedes покажа официјална фотографија на новиот Mercedes-Benz CLA. Кај новиот модел може да се забележи дека  основата на каросеријата е платформата на хечбекот А-Class. Но, […]

Технологија

Пиволенд во соработка со CodeWell, ги почасти своите посетители со бесплатна Андроид апликација

Пиволенд во соработка со CodeWell, ги почасти своите посетители со бесплатна Андроид апликација.     На само 4 дена пред почетокот на еден од најголемите настани кои се одржуваат на […]

Технологија

Судска одлука за милијарда долари отштета за Apple од Samsung

Американската порота во петокот пресуди дека јужнокорејската компанија Samsung ги копирала карактеристиките на многу популарните уреди IPhone и iPad поради што на американската компанија Apple треба да и’ исплати над […]

Дестинации

Во Турција најдена оловна фигура стара 4 илјади години

Раководителот со археолошките ископувања и директор на Одделот за археологија на Факултетот за наука и книжевност на Универзитетот Билечик Сејх Едабали , професорот Туран Ефе за турската новинска агенција Anadolu, […]

Автомобилизам

Оние кои возат “мечка”, ќе мирисаат на Мерцедес…

Оние кои возат “мечка”, ќе мирисаат на Мерцедес парфемот кој компанијата “Mercedes-Benz” наскоро ќе го лансира на пазарот. Се работи за парфем за мажи, кој мириса на комбинација од мандарина, […]