Занимливости

Занимливости

Ужасна снимка која ја крена јавноста на нозе: Жена се породи зад грмушка и го остави бебето во кеса зад продавницата каде работела

Една мајка (36) од селото Черемшан во Татарстан во Русија е фатена на камера како го остава своето тукушто родено бебе во кеса зад продавницата во која работела. Снимката ги […]

Дестинации

Ова е најпосетуваниот град на светот, а не е ниту Париз ниту Лондон

Тоа не е ниту Париз, ниту Лондон, ниту Сингапур. Тајландскиот град Бангкок е на прво место на најпосетувани градови на светот, пред Париз и Лондон, според годишното истражување Мастеркада. Бангкок […]

Занимливости

Пристигна и бебешка електрична количка

По електричните автомобили, камиони, велосипеди и тротинети, на пазарот се појави и смарт-електрична бебешка количка. Е-Стролер има два електромотора и сензор за намалување на напорот при туркањето количка угоре, а […]

Хороскоп

7 (не)познати карактеристики за личностите родени во септември

Личностите родени во септември имаат неколку заеднички карактеристики, а во продолжение прочитајте ги најинтересните од нив. 1. Најчесто се запишуваат во елитни училишта Според истражувањата, луѓето родени во септември многу […]

Занимливости

„Таа беше волшебна“: „Снежана“ утеши момче со аутизам кое имаше напад на бес во Дизниленд

Постапката на вработена во Дизниленд ќе ви ја врати вербата во човештвото. Преправена во „Снежана“, таа смири и утеши момче кое имаше напад на бес во забавниот парк на Дизни. […]

Занимливости

Сашко Коцев и Геј Парада ќе ве насмее до солзи

Еден од најдобрите актери во Република Македонија во 2010 во своето шоу на Златна Бубамара на популарноста ја засмејуваше публиката на темата Геј Парада. Нажалост тогаш тоа беше само добар […]

Занимливости

Би ти ја купил најубавата училишна чанта на светот да знам кое си

Денес е основците и средношколците ја започнуваат новата учебна година. Денес почнуваат и најмалите првачиња со нивното образование. Ѕвончињата треперат во училиштата и се враќа детckиот џагор во училишните дворови […]

Занимливости

Работниците од хотелите откриваат што се случува зад затворените врати од хотелските соби

„Многупати викале на мене тогаш кога не сакале да ги вознемирува некој, но на вратата не стоел знакот „Не вознемирувај““ – изјавила собарката. За гостите по хотелите собарките сметаат дека […]

Дестинации

Евтин пијалак, евтини забави и “лесни жени“ – Прага, градот на “алкохолните тури“

Еуген Кука (55) секоја вечер на патот кон својот стан, во некогашниот мирен резиденцијален дел во центарот на Прага, поминува низ сотици пијани и гласни туристи од целиот свет. Овој […]