Занимливости

Технологија

Борба против сајбер насилство: Instagram ќе ве опоменува за навредливи коментари

Мотивирани од постојаната борба против сајбер насилството, луѓето во Instagram решија да тестираат нова опција која веројатно ќе биде имплементирана како постојан дел од нивната апликација, во која преку вештачка […]

Хороскоп

Овој знак денеска го очекуваат незаборавни моменти со оваа личност, а еве што ги очекува јарците

ОВЕН Работа: Може да се надевате на добар однос со соработниците кои ќе покажат интерес кон проширување на работата. Љубов: Ги криете своите чувства и не сте сигурни на кој […]

Занимливости

Патници, внимавајте: Еве како да ги избегнете крадците додека сте на одмор

Железничките станици и аеродромите се совршени места на кои крадците дознаваат кои им се потенцијалните жртви. Врз основа на податоците на сопствениците на патничките торби или податоците на пасошите кои […]

Занимливости

Ја најде оваа порака во хотелската соба и непријатно се изненади: „Ако го читате ова…“

Она на кое посведочил гостинот кој останал анонимен, сигурно ќе го натера секој патник да се загрижи за хигиената во хотелските соби. Гостин во бизнис хотелот “Courtyard Marriott“, кога влегол […]

Занимливости

Им испрати фотографија на родителите од одмор: Застана до момчето, но заборави на еден детаљ и се посрамоти

Млад пар доживеа голем срам, откако ќерката заминала на одмор со момче па одлучила да му испрати фотографија на таткото, но заборави на еден детаљ. Имено 22- годишната Келси на […]

Занимливости

Полнеше бензин, па џипот почна да вози сам: Што сакаше да направи оваа жена?

На социјалните мрежи се појави видео на кое на никој не му е јасно што се обидува да направи жената. Почнало нормално, жената го ставила пиштолот во резервоарот за да […]

Технологија

Никако не ја симнувајте: Оваа апликација е лажна, измамени се 10 милиони луѓе

Иако од Google тврдат дека будно ги прегледуваат сите апликации пред тие да пристигнат на Play Store, се уште се случува по некоја „лоша“ апликација да заврши на платформата и […]

Занимливости

Или е зависен од адреналин или е луд: Од тоа што го прави овој човек, ќе ви се заврти во глава

Без сигурносен појас еден човек успеал да се качи на една од највисоките згради во Европа, облакодерот „Шард“ во Лондон, кој е висок над 300 метри. Тоа е една од […]

Занимливости

Летни активности кои согоруваат 300 калории за 30 минути

За време на летото е навистина тешко да се одржи рутината на вежбање. Високите температури ја одземаат целата енергија, па вежбањето на справи е уште понапорно. Летни активности кои согоруваат […]

Занимливости

Никогаш не ги фрлајте овие кесички, тие вредат злато- ќе ви помогнат за неколку работи

Вреќичките со силика гел можат да имаат повеќенаменска примена, иако до сега сигурно повеќето од вас ненамерно ги фрлале. Малите вреќички со силика гел ги добивате секогаш кога купувате нови […]