КАМЕРА СНИМИ: Ова е моментот кога ДРОНОТ на украинската морнарица удри во пристаниште во Новоросијск!

Безбедносните камери во пристаништето Новоросијск го снимија моментот кога беспилотно летало на украинската морнарица изврши напад на нафтената лепенка, со што секој руски демант и последователен молк паѓаа во вода. … Продолжи со читање КАМЕРА СНИМИ: Ова е моментот кога ДРОНОТ на украинската морнарица удри во пристаниште во Новоросијск!