Најсподелувано на ПУЛС24

  • Ахмети: ДА за Европа, НЕ за Русија...
    Али Ахмети во својот говор во Гостивар им се обрати и на лидерите потписници на Европскиот
    106 Shares
  • ЉУБЕ БОШКОВСКИ “Нека ти е со среќа Љубе!” (Реакција на негова изјава) Ја прочитав изјавата
    89 Shares
 

Последни вести

Историја

Реакција на претседателот на ИНТЕГРА поради тоа што им бил забранет пристап на пазарот во Велес

Претседателот на ИНТЕГРА, Љупчо Ристовски и Коалицијата „Храбро за Македонија“ најостро протестираат поради тоа што беа спречени од обезбедувањето на пазарот во Велес  да поделат промотивен […]

Историја

САД развија вештачка интелигенција што може да управува борбени авиони

Воздухопловните сили на САД соопштија дека успешно ја ставиле технологијата на вештачка интелигенција во функција на пилот на борбен авион. Вежбата се случила во септември 2023 година. Американската агенција ДАРПА […]

Историја

ДКСК повторно одлучи во корист на Силјановска

Државната комисија за спречување на корупцијата попладнево донесе одлука со која и предлага на Академијата за судии и јавни обвинители да ја стави во мирување постапката за прием на 130 […]

Историја

Ако Кина сака пријателски односи со Европа, не може да ја снабдува Русија

– Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска изјави дека Кина индиректно го поттикнува конфликтот во Украина со тоа што ја снабдува Русија со делови за нејзината воена индустрија. На италијанскиот […]

Историја

Собранието да има 90 пратеници и да се укине балансерот при вработувањето

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител во Втората изборна единица Владо Мисајловски вели дека во изборната програма предлагаат Собранието да има 90 пратеници наместо сегашните 120 и […]

Историја

Претпоставувам дека тоа е благодарност за она што го направивме за Скопје

Српскиот петседател Александдар Вучиќ коментирајќи го коспонзорството на Северна Македонија за резолуцијата за геноцидот во Сребреница во ОН, оцени дека „тоа е благодарност за сето она […]

Занимливости

Армани се спојува со поголема компанија?

Сопственикот на италијанската модна империја Џорџо Армани не ја исклучи можноста неговата компанија во иднина да се спои со поголема фирма.„Независноста од големите групи може да продолжи да биде движечка […]

mk_MK
mk_MK