Најсподелувано на ПУЛС24

 • Молитва кон Богородица Пресвета...
  Ја воспевам Твојата милост, Богородице, Ти се молам да го просветиш мојот ум. Научи
  3.5k Shares
 • Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за општ и насилен криминал во содејст
  3k Shares
 • На 6 март 1981 година, Маријана Бахмајер, позната како „одмаздољубивата мајка“, во п
  2.3k Shares
 

Последно во НЕГА И УБАВИНА

 

Последни вести

Издвојуваме

Филип Петровски: Мицковски ќе го смени Уставот без проблем кога ќе дојде на власт!

Поранешниот пратеник Филип Петровски, денеска во гостување во Само вистина, го открива планот на Мицкоски за гласање на уставните измени. – Јас имам информации од внатре, од луѓе блиски до […]

Вести

Николовски: Цело ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за уставните измени и тоа до ноември!

Цело ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за уставните измени и тоа до крајот на ноември, вели новинарот Љубиша Николовски во денешното гостување во Смо вистина. – Јас мислам дека до крај на […]

Вести

УРГЕНТНО: ВОНРЕДНО ВКЛУЧУВАЊЕ НА НИКОЛА ГРУЕВСКИ НА ИНФОМАКС!

Следете го во живо вонредното вклучување на поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во живо на Инфомакс вечерва! Вклучувањето ќе се емитува во живо на Фејсбук, Јутјуб, Телеграм […]

Вести

Петровски: Мицкоски по пеењето кај Ескобар е договорен за уставни измени, сега се обидува да го обвини Груевски!

Пратениците се тотални анонимуси, две овци да им оставиш ќе ги изгубар, ама земаат од две до пет илјади евра месечна плата, вели во денешното гостување во “Само вистина”, поранешниот […]

Вести

ДРЖАВА НА АПСУРДИ | Затвореник собрал 4.000 евра од командири со ветување дека ќе ги вработи во МВР

Управата за извршување на санкции минатата недела изврши вонреден наздор во КПД Идризово со цел да се проверат наводите на осудените лица Тони Денковски и Јанко Јаневски за закани по […]

Вести

УРГЕНТНО! Русите го загубија трпението! Најавен е крајот на проектот „Украина“ насочен кон клучните точки низ целата земја!

Време е Русија да го прекине постоењето на проектот „Украина“ и да удри не по студентските домови со платеници, туку по вистинските центри за одлучување, изјави капетанот од ПРВ ранг […]

Вести

РУСКА ОДМАЗДА ЗА СЕВАСТОПОЛ: Во ракетен напад на Одеса, уништен е хотел кој бил атракција на украинското пристаниште

Украинската армија соопшти дека во ноќниот руски напад со ракети и беспилотни летала на пристаништето Одеса е ранета една жена, а тешко се оштетени зградите и пристанишната инфраструктура. Ројтерс ги […]

Вести

УКРАИНЦИТЕ ГО УБИЛЕ КОМАНДАНТОТ НА ​​ЦРНОМОРСКАТА ФЛОТА? Тие тврдат дека тој бил убиен во ракетен напад со уште 34 руски офицери

Антон Герашченко, советник на министерот за внатрешни работи на Украина, го објави тврдењето на силите за специјални операции на земјата дека во ракетен напад врз седиштето на руската Црноморска флота […]

error: Content is protected !!
mk_MK
mk_MK