Последни вести

Занимливости

Спасете се од мравките на топлото време – бегаат од една намирница која сите ја фрламе

Ако со летото и топлото време ви дојдоа и мравки дома, има начин како да се спасите. Ставете талог од кафе дома. Се става на местата каде излегуваат и тие […]

Македонија

Врховен го уважи барањето, Јанкуловска не оди во затвор

Врховниот суд го уважи барањето на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска да ѝ се одложи затворската казна и решението го испрати до Кривичниот суд. Издржувањето на затворската казна се […]

Живот

Неделава ширум Европа пеколни температури

Незапаметен топлотен бран ќе ја зафати Европа оваа седмица, а метеоролозите најавија дека се очекуваат температури од 40 степени Целзиусови. Топлотниот бран ќе стигне од Магреб во Северна Африка и Шпанија, и […]

Македонија

Петар Атанасов поднесе оставка: Ако продолжиме со ова темпо, може да очекуваме образованието да го реформираме за 10 до 15 години

Заменик министерот за образование, Петар Атанасов од СДСМ за оставката го известил премиерот Заев уште пред реконструкцијата, но, вели, сега може и да се процесуира и додава: Едноставно, мојата позиција станува неодржлива […]

Економија Македонија

Од полноќ горивата – поскапуваат

На денешната седница Регулаторната комисија за енергетика реши бензините и дизелот од полноќ да поскапат за половина денар. Според донесената одлука, дизелот и ЕУРОСУПЕР БС 98 ќе поскапат за половина […]

Регион

Смешната страна на белградскиот потоп: Момче заплива на Нов Белград, нуди часови по пливање (ВИДЕО)

По вчерашните незапамтени врнежи од дожд во Белград, момче реши новонастанатата состојба да ја искористи на најдобар можен начин и заплива по улиците на Нов Белград. Милан скокна во надојдената […]

Вести

Мајката на Пино со шокантни детали: Во каква врска бил тој со Ангела и која е причината за монструозното убиство?

Во ексклузивен разговор за Магазин, мајката од убиеното момче Пино, откри до сега необјавени детали за животот на Пино, неговото детство, моментите кога биле среќни со семејството како и детали […]

Сцена

Српската водителка се најде среде поплавата во Белград – полугола и боса од кола до дома

Српската водителка се најде среде поплавата во Белград каде невремето направи хаос. Таа мораше боса да излегуваа од автомобилот, накисната и мокра до гола кожа, а сега за тоа сподели […]

Регион

Грчки остров ви нуди бесплатна куќа, храна, земја и 500 евра месечно

Прекрасниот грчки остров во јужниот дел на Пелопонез – Антикитера официјално има само 20 жители. Поради фактот што се намалува бројот на луѓе и фактот дека сè ќе биде уништено […]

Сцена

„Се ослободив од зло од жена“- Дарко Лазиќ само што се разведе, па веднаш упати навреди до Ана

Дарко Лазиќ и Ана Севиќ официјално се разведоа, а многумина ги изненадила неговата изјава за поранешната сопруга. За време на разговор со новинар, Дарко рекол дека не сака да се […]

Сцена

Пејачката Беквалац надвор од колосек по шокот во семејството: „Јас сум жена која се издигнува од пепелта, ќе го пребродам и ова“

Таткото на српската пејачка Наташа Беквалац и познатиот фудбалски тренер Драгољуб Беквалац (66) доживеал срцев удар поради што бил хоспитализиран во болница во Нови Сад. За среќа удар не бил […]

Македонија

Претседателот Пендаровски во посета на Германија

Денес и утре претседателот Стево Пендаровски ќе престојува во официјална посета на Сојузна Република Германија. Пендаровски ќе оствари одвоени средби со германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер и со министерот за надворешни […]