Последни вести

Сцена

Ангелот на „Викторија“ има коронавирус, мислела дека има труење од храна

Англиската манекенка Алексина Грахам (30), која минатата година почна да работи за познатиот бренд „Викторија сикрет“, објави на „Инстаграм“ дека е заразена со коронавирус и ги предупреди сите други да […]

Сцена

Ана Николиќ прв пат откри како Раста и се заканува на сопствената ќерка: „Знам јас со кого го правев тоа дете!“

Пејачката Ана Николиќ во емисијата „Ексклузивно“ пред камерите откри како заедно со поранешниот сопруг Раста се поделени околу воспитувањето на ќерката Тара. -Не можам да кажам дека јас сум единствен […]

Вести

Колку години затвор им следува на “МАЖИШТАТА“ од Штип според македонските закони

Македонија вчера се разбуди згрозена, а потоа и гневна на двајца мажи од Штип. Згрозена од снимката која експресно се рашири на социјалните мрежи каде се гледа како крвнички тепаат […]

Вести

Вакцина за коронавирусот: Кога ќе биде пронајдена?

Дури и најефикасните, понекогаш драконски, стратегии и мерки за да се спречи ширењето на коронавирусот само ја забавуваат прогресијата на болеста и се уште нема широко достапна вакцина. Сепак, откако […]

Вести

Студено време со локален дожд, и викендов најави за дожд

Времето во земјава во утринските часови ќе биде студено, а преку денот променливо облачно, во јужните делови со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено изразен […]

Саботна Јавна Ономатопеја

Панговски: Да ви го објаснам зборот профит и однесувањето на банките!

Да ви го објаснам зборот #профит. Профит е кога една фирма (во нашиот случај банка) работи една календарска година, исплаќа плати, сметки за струја, за одржување, за канцелариски материјал, за […]

Вести

Владимир Талевски: ВИСТИНАТА ЗА ТРАНСПОРТЕР

ОТВОРЕНО ОБРАЌАЊЕ ДО ЈАВНОСТА И ДО МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА ВИСТИНАТА ЗА ТРАНСПОРТЕР ЈАС ОВОЈ „ТРАС-ТРАС“ СУД НЕ ГО ПРИЗНАВАМ Долго ги почитував сугестиите на адвокатите кои од мене побараа да не […]

Вести

Тепаното девојче раскажува: Почнаа да ме тепаат од кај “Тоше” па ме однесоа во зградата (видео)

Тепаното девојче раскажува: Почнаа да ме тепаат од кај “Тоше” па ме однесоа во зградата Фуркан Салиу на својот Твитер профил објави потресно сведоштво на девојката која двајца штипјани со […]

Контроверзни фајлови

Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – прв дел

Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – прв дел (предупредуваме дека ова е текст кој не е вообичаен, не следи канонско известување и е контроверзен) Упростувањето […]

Вести

КОРОНАВИРУС: Статистики во Македонија, 2 април 2020

КОРОНАВИРУС: Статистики во Македонија, 2 април 2020 Според официјалната статистика, најзагрозено е Куманово, и може да се види на илустрацијата подолу е најцрвена бојата. Во Куманово има досега 62 потврдено […]