Последни вести

Сцена

Евровизија сепак ќе има, но од дома- еве ги деталите

Евровизијата која требаше годинава да се одржи во Ротердам е откажана поради пандемијата од коронавирусот, фановите на Евровизија сега ќе гледаат алтернативно телевизиско шоу, што значи дека сите пејачи ќе […]

Вести

Утре е тежок празник: Благовец е денот на мајките – еве што треба да направите

Утре е тежок празник: Благовец е денот на мајките – еве што треба да направите Празникот Свето Благовештение се вбројува во постојаните празници и секогаш е на 7 април според […]

Вести

Тигар и други животни од Зоолошката во Њујорк се позитивни на КОРОНА ВИРУСОТ

Тигар и други животни од Зоолошката во Њујорк се позитивни на КОРОНА ВИРУСОТ Тигар во зоолошката градина Бронкс e позитивен на новиот коронавирус, што се верува дека е прва позната […]

Вести

ИТНО: Борис Џонсон е во болница, ставен e на апарати за вентилација

ИТНО: Борис Џонсон е во болница, ставен e на апарати за вентилација Медиумите во Британија јавија за оваа итна вест вечерва. Откако десет дена не му се подобри состојбата, тој […]

Вести

Филипче објави фотографии од тимовите што го вршат тестирањето

Филипче објави фотографии од тимовите што го вршат тестирањето. Претходно дента имаше и порака за здравствените работници, кои како што е познато се заразени исто така во голем број досега, […]

Живот

Оваа лоша навика драстично го зголемува ризикот да заболите од КОРОНА ВИРУСОТ

Оваа лоша навика драстично го зголемува ризикот да заболите од КОРОНА ВИРУСОТ Грицкањето нокти е честа навика кај децата, но и кај возрасните. Оваа навика која што често ја правиме […]

Видео

Таа излегува на бина и свадбарите се вкочануваат

Таа излегува на бина и свадбарите се вкочануваат. Кристина Пуцеану е најпопуларна ориентална танчарка во Романија и регионов. А има и зошто. Видеото погледајте го тука:  Мешање на свадба, гостите […]

Сцена

Шехерезад: Лекарите се плашат да ги прегрнат своите најблиски кога ќе се вратат од работа, затоа останете дома!

Познатата турска актерка Бергузар Корел позната како Шехерезад преку социјалните мрежи испрати силна порака до своите обожаватели. Имено, таа ги повика фановите да не се жалат за тоа што седат […]

Сцена

Вељко и прати на Цеца приватна фотографија што прави со трудната Богдана во карантин, па пејачката не издржа- ја сподели со сите

Синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ наскоро треба да стане татко по прв пат, а радоста за тоа не ја крие ниту неговата мајка која ќе стане баба по прв пат. […]