Последни вести

Занимливости

Мачките препознаваат негативна енергија и лоши луѓе во ваша близина: Еве како тие се однесуваат во овие ситуации!

Мачките имаат многу силна интуиција, затоа обрнете внимание на нивното однесување. Мачките се исклучително чувствителни, така што можат да ги забележат сите негативни вибрации и луѓе околу вас. Само треба […]

Сцена

ФУДБАЛЕРИТЕ МИ СЕ СМЕАТ ВО ЛИЦЕ: Учесничката на Задруга правеше оргии, МОМЧЕТО ЈА ФАТИ НА ДЕЛО!

После порно скандалот, пристигнува признанието на поранешното момче! По скандалот со порно фотографии на кои се прикажани фудбалерот Лазар Јеремиќ и учесничката на реалното шоу Задруга Анѓела Миленковиќ, следува „уште […]

Видео Издвојуваме

Љупчо Николовски: Мицковски воведува политика на лажење, партијата се ситни забрзано

Љупчо Николовски: Мицковски воведува политика на лажење, партијата се ситни забрзано Во свое излагање при настап на ТВ 24 Николовски рече дека партијата забрзано ја губи својата основа, а кампањата […]

Занимливости

Професор претепал ученичка до смрт поради неточни одговори

Професор по математика од кинеската провинција Сечуан до смрт прee тепал ученик во основно училиште за два погрешни одговори на неговите прашања. Како што пишува „Ориентал дејли“, повикувајќи се на […]

Видео Издвојуваме

Муслиу: Мицковски му одговара на Заев со својата лузерска политика (видео)

Муслиу: Мицковски му одговара на Заев со својата лузерска политика (видео) Во свој настап на ТВ24 овие свои ставови ги искажа Алберт Муслиу. Подолу емисијата. https://www.facebook.com/24vesti.mk/videos/3284661378286821

Балкан

Судење на УЧК: Дали Хашим Тачи ќе биде одговорен за случајот жолтата куќа!?

Судење на УЧК: Дали Хашим Тачи ќе биде одговорен за случајот жолтата куќа!? Случајот „жолта куќа“ најверојатно нема да биде во обвинението против Тачи, но ќе преовладуваат злосторствата врз Албанците […]

Инстаграм Сцена

Хајди Клум целосно гола на својот Инстаграм профил

Хајди Клум целосно гола на својот Инстаграм профил Таа е позната и како голем љубител на кучиња. Па во својата провокативна фотографија го додаде и своето куче. Интимните делови сепак […]

Вести

СУДСКИ ПРОЦЕС: Вилма Русковска против ВМРО-ДПМНЕ

СУДСКИ ПРОЦЕС: Вилма Русковска против ВМРО-ДПМНЕ Започна судскиот процес што го поведе обвинителката Вилма Русковска против ВМРО-ДПМНЕ за спотовите во изборната кампања во кои партијата го искористи нејзиниот лик. Вилма Русковска преживеала анксиозност […]

Вести

Мицковски е мафијата што му служи на Заев, глуми статист на избори и брои порази

Мафија што му служи на Заев се оние кои му глумат статисти на избори и ги бројат поразите одбивајќи да понесат било каква одговорност. Mафија што му служи на Заев […]

Црна хроника

Поднесена Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Крива Паланка

Поднесена Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Крива Паланка МВР Крива Паланка поднесе кривична пријава против Арсенчо Алексовски (59), К.П.(54), А.А.(67), сите oд Крива Паланка и О.П.(60) oд Кратово, поради […]

Црна хроника

Со 100 евра поткупувал за да положи на возачки испит

Со 100 евра поткупувал за да положи на возачки испит МВР Кочани поднесе кривична пријава против 43-годишниот И.Д. од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „давање […]