Последни вести

Балкан

Бугарско МВР: Немаме информации дека Љупчо Палевски се наоѓа на бугарска територија

Љупчо Палевски – Палчо осомничениот организатор и извршител на двојното убиство, на 14-годишната Вања Ѓорчевска и на 74-годишниот велешанец Панче Жежовски, не е во Бугарија, соопшти за „Слободен печат“ денеска […]

Црна хроника

Прости ни Вања… Тијана Дапчевиќ уништена од безмилосното убиство на Вања – Тага, немоќ и гнев

Целиот регион го потресе вестта дека малолетната Вања Горчевска (14) е пронајдена мртва. Вања била убиена во понеделник наутро, дента кога била и киднапирана. Вања исчезнала на 27 ноември на […]

Вести

МВР: Згрозени сме од лагите што ги шири Јанушев

Министерството за внатрешни работи со демант на прес-конференцијата на Игор Јанушев, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, на која беше поставено прашањето дали во СВР Скопје имало пријава пред 5 дена дека убиецот […]

Вести

Речиси 3.000 македонски државјани побарале бугарски пасош во 2023 година

Бугарија ја одржува позицијата да биде мека на странски државјани кои бараат бугарски пасош. Според информациите на министерот за правда, како одговор на пратеничко прашање во 2023 дури 20.817 странци […]

Црна хроника

Таткото на Вања направи ЛАЈК со палците кон камерите, додека го носеа на распит во кривичен суд

Таткото на Вања попладнево e донесен во Кривичниот суд. 4news.mk го сними доаѓањето, а таткото кон камерите направи ЛАЈК со палците. Според изјавата на министерот Спасовски, Вања била грабната од […]

Црна хроника

Горан Ќосето од затвор: ,,Ахх бе Палчо, камо да те донесат кај мене”

Јане Ченто кој испрати заканувачка порака до убијците на Вања Ѓорчевска (14) познава еден од осомничените кој моментално е во бегство. За киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и […]

Вести

Лидерската средба се одржува во Кристалната сала, во Собранието на Република Македонија

Денеска, 4.12.2023 година (понеделник), со почеток во 12:00 часот, на покана на претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, ќе се одржи лидерска средба на претседателите на парламентарните партии, […]

Црна хроника

ЕВЕ ШТО ПАЛЧО ОБЈАВУВАЛ НА ФЕЈСБУК ДОДЕКА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ЈА БАРАШЕ ВАЊА

На 30. ноември, кога, како што се сомневаат, избега од Македонија, Љупчо Палевски – Палчо, еден од осомничените за убиството на Вања Ѓорчевска (14 г.), ја објави својата последна објава […]