Последни вести

Црна хроника

Адвокатот на Палавски за Телма: Ме замоли да го однесам во Белград на преглед не знаев ништо за убиствата

Го однел Палевски во Белград на преглед затоа што немал возило и не знаел дека е одговорен за убиства на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жеровски. Вака адвокатот […]

Црна хроника

ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ ЈА УБИ МАЛАТА ВАЊА ЃОРЧЕВСКА – По Палчо е распишана меѓународна потерница

За Љупчо Палевски – Палчо, кој е осомничен за грозоморното убиство на малата Вања Ѓорчевска од Скопје, ќе биде распишана меѓународна потерница, потврдија денес на прес-конферецијата министерот за внатрешни работи […]

Црна хроника

ТАТКОТО НА УБИЕНАТА ВАЊА ПРОГОВОРИЛ – ЕВЕ ШТО ТОЈ КАЖАЛ ВО ПОЛИЦИЈА ЗА МОНСТРУОЗНОТО УБИСТВО НА НЕГОВАТА ЌЕРКА

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на прес-конференција откри грозоморни детали за настанот кој ја потресе и обви во црно Македонија. Според информациите од прес-конференцијата, во киднапирањето на Вања Ѓорчевска […]

Црна хроника

ЈА ВРЗАЛЕ И СТАВИЛЕ ВО ВРЕЌА, ПА ВО ГЕПЕК, А ИСКОПАЛЕ И ГРОБ – ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА УБИСТВОТО НА ВАЊА ОТКРИЈА ГРОЗОМОРНИ ДЕТАЛИ

Македонија тагува, Македонија е обвиена во црно. Вања Ѓорчевска е убиена на најбрутален начин! Вања Ѓорчевска (14 г.) била киднапирана во влезот на зградата во која живеела во Скопје. Осомничените […]

Црна хроника

ТАТКОТО ГО ОРГАНИЗИРАЛ КИДНАПИРАЊЕТО НА ВАЊА ЃОРЧЕВСКА – Оливер Спасовски: “Монструми сакале да изнудат пари од мајката“

Македонија е обвиена во црно. Трагично заврши потрагата по Вања Ѓорчевкса од Скопје. Денес на прес-конференција, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ја информираше јавноста за сите детали од грозоморното […]

Вести

Книга на жалост ќе биде отворена во ОУ „Јохан Хајнрих – Песталоци”

Во моментот менаџментот на училиштето во соработка со повеќе психолози се подготвува за денешниот ден со цел обезбедување поддршка за учениците и комуникација со нив на начин со кој сите […]

Здравје

Секојдневни навики со кои го оштетувате имунитетот

За превенција од болести и правилно функционирање на имунолошкиот систем, човекот треба секојдневно да води сметка – да води здрав начин на живот. Одржувањето нормална телесна тежина, урамнотежена и квалитетна […]