Заев и Касами се договорија!?!

Loading...

Партиски извори за ТВ “24“ потврдуваат дека Зоран Заев и Билал Касами се договорија за двата пратенички гласа на Беса. Неофицијално компромисот ќе биде интервенција со актуелната формулација за државјанството коешто стои во документите на албански јазик во уставниот закон. Ние, а веруваме и вие, го чекаме официјалното известување.

loading...