Како „фекалиите“ станаа интересни за Мицковски?

Во свој настап на ТВ Мицковски ги спореди тие што протестираат со „фекалии“ (негова терминилогија). Сите се сеќаваат оти со тоа предизвика бура од реакции. Дополнително тоа беше кажано во време кога Мицковски немаше став по референдумот и промената на името на Република Македонија. И се така си остана до вчера, до моменти кога можеше веќе да се насети дека нема да има цензус и дека референдумот ќе пропадне. Тогаш од „Белата палата“ беше лиферувано соопштение дека Мицковски нема да гласа. По свадба тапани. За да вчера дури се осмели „фекалиите“ да ги замени во очаен обид со некакво негово „водство“. Оти ете тој го дал сигналот да се бојкотира референдумот. Само што никој тоа не го знаел. Освен оние што имаат способност да гатаат.
Па затоа ние во ова пригода ќе го потсетиме Мицковски на неговите ставови и фекалиите. Да не ги заборава и менува пребргу.

Како фекалиите станаа интересни за Мицковски?

Како фекалиите станаа интересни за Мицковски?

Gepostet von Александар Македонски am Montag, 1. Oktober 2018

Copyright 2018: Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.