Нестабилното време останува до крајот на неделава: Ова е прогнозата

Нестабилното време останува се до крајот на неделава.
Утре и во среда услови за нестабилност ќе има претежно во планинските предели, додека во петок повторно попладнето и вечерта ќе има значителна нестабилност кога е можно ново локално невреме, а температурите ќе бидат во пораст и ќе се искачуваат во интервалот од 26 до 34 степени.
За време на викендот ќе има значителен пад на температурите и осетно освежување. а и натаму ќе остане нестабилно.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.