Поранешен голман на Франција призна дека злоставувал малолетно момче!

Скандалот кој ја тресе ракометна Франција дојде поблиску до разјаснување, откако Бруно Мартини (52) ги призна обвинувањата за злоставување малолетни лица.

Некогашниот голман на француската ракометна репрезентација и актуелен претседател на француската Лига 1 го призна делото за кое беше обвинет уште во 2020 година и сега е пуштен на слобода.

Пронајдете не на следниве мрежи: