Целулит, сало на стомакот, стрии …: Ѕвездите на Холивуд не се совршени како на Инстаграм

Сите познати личности на своите Инстаграм профили имаат совршени тела, но фотографиите кои излегуваат во јавност од страна на папараците се далеку од совршени.
Некои од холивудските ѕвезди му даваат потполно погрешна слика на светот, а еве како изгледаат тие без филтери и Фотошоп:
Џенис Дикинсон
Иако оваа поранешна манекенка постојано се труди да го задржи младешкиот изглед правејќи пластични операции, годините сепак можат да се забележат на нејзините нозе.


Ким Кардашијан
На интернет кружеа фотографии од старлетата на кои се гледа дека таа има многу нагласен целулит, а гледачите на реалното шоу “Keeping Up With The Kardashians” имале прилика да видат како таа плаче токму поради нив.


А еве како изгледа Ким на својот Инстаграм профил:

WTP

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Клои Кардашијан
Оваа реалити ѕвезда го довела своето тело до совршенство преку вежбање, но целулитот сепак останал на нејзините нозе.


Но, следбениците на Клои имаат прилика да видат дека целулитот е “избришан” од нејзините Инстаграм фотографии:

This heat wave in LA is ?

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on


Скарлет Јохансон
Додека многумина тврдеа дека Скарлет е актерка без маани, папараците ја фатиле нејзината “реална” фигура.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.