Навивач во Зеница, на мечот меѓу Босна и Херцеговина и Португалија, влегол на теренот и го нападнал Роналдо

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА во Зеница се сретна со Португалија во квалификациите за Европското првенство што следната година ќе се игра во Германија и претрпе тежок пораз од 5:0. Се беше готово по првите 45 минути бидејќи Португалија ги постигна сите свои голови во првото полувреме.

При крајот на првиот дел дојде до инцидент со Роналдо. Еден навивач упадна на теренот и го нападна Португалецот. Обезбедувањето брзо реагираше и го извади злосторникот од теренот, а Роналдо малку куцаше по налетот на навивачот, за кој не е јасно дали само го турнал Роналдо или го удрил. Во секој случај, Роналдо без проблеми го продолжи натпреварот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.