Сепак не е позната само поради реалити шоу: Форбс ја стави на листата на најбогати под 30 години

Деветнаесетгодишната Кајли Џенер официјално е една од најбогатите тинејџерки во светот, а втора е на листата на најбогати во семејството Кардашијан.Магазинот Фобс, ја стави Кајли Џенер на својата листа “30 под 30” во доменот на производство и електронска трговија истакнувајќи го успехот на младата реалити ѕвезда која го остварила благодарејќи на својата козметичка и модна линија која ја има во соработка со својата сестра Кендал Џенер. Всушност благодарејќи на козметичката линија, односно шминката која ја направила правејќи бум на светскиот пазар, Кајли се наоѓа на второто место по богатство во своето семејство.
“Нејзината линија за кармин стана се по јака и по квалитетна од моментот на лансирањето. Покрај тоа, лансирана е многу успешна модна колекција со сестра и Кендал“, се наведува во магазинот.Магазинот Фобс, ја стави Кајли Џенер на својата листа “30 под 30” во доменот на производство и електронска трговија истакнува

Пронајдете не на следниве мрежи: