Времето денес облачно и врнежливо!

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, на места со умерен интензитет, а на планините и на некои повисоки места во северзападните делови со повремен снег. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од три до 11 степени.
Во Скопје ќе биде облачно со повремен дожд.
Утринската температура ќе достигне до четири, а дневната до осум степени.Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од три до 11 степени.
Во Скопје ќе биде облачно со повремен дожд.
Утр

Пронајдете не на следниве мрежи: