Уникатна банкнота од 11 денари се појави во Скопје – фото

Loading...

Вчера во едно скопско кафуле се појави необична, уникатна банкнота. 
Очигледно некој имал вишок време и трпение, па решил да си поигра со македонската валута.
Така, тој ја креирал банкнотата од 11 денари.
Банкнотата се појави при враќање на кусур во едно скопско кафуле, а ниту келнерот ниту муштеријата не забележале што имаат во раката. 

 
Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани.  Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...