Добил на покер и потрошил 150,000 евра на славење

Loading...

Декстер Кох од Велика Британија освоил непозната сума на покер, а на основата на сметката која ја ставил на својот twitter профил, можеме да заклучиме дека станува збор за огромна сума на пари.

Британскиот љубител на коцката, решил да направи одлична забава, онаква каква што доликува. Не е познато колку точно тој освоил, но сметката е навистина великодушна.

Многу светски медиуми објавија дека младиот Британец, издвоил околу 5,000 евра само на шампањот, а вкупната сметка е околу 120,000 фунти, односно 147, 628 евра!

Секоја чест!

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...