Барса бара нов тренер!

Потврдено е дека Тито Виланова има тумор, контактирата е замената за до крајот на сезоната, се чека одлуката.

Како што стојат сега работите во клубот, Барса во текот на наредниве неколку денови ќе излезе со соопштение, а претседателот Сандро Росел утрово поради најновите случувања во клубот ја откажа годишната конференција за медиумите.

Виланова веќе се има оперирано од тумор и него го чека мошне важна битка во животот  во која се надеваме сите дека ќе победи.

Како што се дознава, контактирана е замена за до крајот на сезоната, ќе видиме за кого станува збор, доколку неименуваниот тренер ја прифати понудата.

Инаку пред околу година дена Виланова се оперираше од тумор, се врати на работа и го презеде кормилото од Гвардиола на крајот од сезоната.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: