Видео: Да му се поклониме на мајсторот Фалкао!

Веројатно најдобриот футсал играч на денешницата повторно се потруди да неговиот погодок биде маестрален.

Футсал ѕвездата од Бразил мајстор е и на 35-годишна возраст. Играчот кој го носеше дресот на Коринтианс и Сао Паоло сепак своите најубави моменти ги оствари во футсал по што денес го знаеме, а во иднина со сигурност ќе го паметиме.

РЕМЕК-ДЕЛО…УЖИВАЈТЕ!

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: