Како да го бакнувате

 

Се уште ги употребувате познатите три трикови со јазикот ? Време е да ја загрееме играта. Ви нудиме неколку секси совети како да го бакнувате… по целото тело.

1. Поминувајте со усните по неговите колкови, наогајќи си го полека патот до неговиот “пакет“. Таму се наоѓаат тон нерви кои чекаат на вашето внимание.

 

2. Оставете вашите усни да се лизгаат по неговото уво додека му шепотите што би сакале тој вам да ви прави.

 

3. Земете голтка од топол ( не жежок) чај од мента пред да му пружите орално задоволство. Тој ќе го обожава нежното пецкање а и подобар ќе биде вкусот.

 

4. Со исправен јазик лижете го почетокот на неговиот пенис како да е сладолед. Звучи перверзно ? Да. Жешко ? Дефинитивно.

 

5. Следниот пат кога ќе превземете акција таму долу, имајте го на ум следниот факт: Голем број од мажите сметаат дека нивните тестиси се занемарени за време на предиграта. Бидете девојката која што ќе го изненади кога најмалку очекува и употренете го јазикот таму каде што најмногу сака.

 

6. Додека нежно го бакнувате по неговиот граден кош, застанете за момент и задржете се на неговите брадавици особено зоната околу нив. Ова често знае да биде зона која , исто како и кај вас, нема доволно  внимание.

 

7. Правилото за забите: Бидете нежна и не правете нагли потези од една на друга страна. Нежно пулсирачко грицкање е еротски, вистинско гризење е веќе психотично.

 

8. Изненадете го со орален секс рано наутро кога нивото на тестостерон кај него е на највисоко ниво.

 

9. Токму пред точка на кулминација, зголемете го притисокот со уста ( и/или раце). Во врвот на моментот, цврст стискот ќе му биде добредојден.

 

10. Кога лежи на стомак опчекорете го и полека бакнувајте го по неговиот ‘рбет се до кичмата.

 

11. Грицкајте го крајот на неговото увце, потоа нежно поминувајте со јазикот по работ. Ова е малку позната ерогена зпна.

 

12. Пред да започнете со орален секс, задржете се подолго на внатрешниот дел од неговите бедра , со нежно грицкање и бакнување.

 

13. Кога сте зад него, бакнувајте му го вратот и правете движења со јазикот така што ќе го наежите.

 

14. Навлекувањето на презерватив направете го посекси.  Одстранете го од пакетчето и ставете го во уста, со завртениот дел околу усните. Наведнете се надолу за да го навлечете презервативот на неговиот пенис. Цврсто држете ги усните споени за да го навлечете колку што можете , потоа завршете го процесот со раце.

 

15. Нежно бакнувајте му ја кожата зад колената. Звучи како чудна ерогена точка но е суперсензитивна.

 

16. Испуштете некој заводлив звук додека се движите кон интимната зона на партнерот. Тоа ќе го подобри расположението а и ќе ги опушти вашите мускули на грлото за она што следи, така ќе му овозможите подлабоко задоволство. 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: