Дечкото на Наоми Кемпбел и купи куќа во облик на окото на Хорус – фото

Loading...

 

Наоми за својот роденден доби поклон кој ги надминува сите други. Нејзиниот руски милијардер, Владислав Доронин, и подари на 41-годишната Наоми еколошки дом со 25 соби и 5 дневни. Од воздушна перспектива, можете да видите дека турскиот остров, кој се наоѓа на Ајла Плаја де Клеопатра, е во облик на окото на Хорус:

 

 

,,Стаклената куќа во облик на купола е дизајнирана од страна на архитектот Луис де Гаридо, која е целосно независна за вода и енергија и се карактеризира со неверојатна внатрешна пејсаж-тераса. Исто така, има облик на древното египетското божество Хорус “.

 

 

Архитектот дефинитивно имал неограничен буџет, создавајќи дом кој поседува зелени карактеристики, како што е геотермалното греење, фотонапонски панели и системот на ,,берба”на дождовната вода. Сигурно е навистина прекрасно.

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...