Фергусон за дуелот со Реал: Морам да нарачам некое добро вино!

Loading...

Искусниот Алекс Фергусон повторно ќе се сретне со Кристиано Роналдо и со тренерот со кој имаше одличен однос во Англија.

Без оглед на тоа што неговиот тим го доби најтешкиот можен противник во осминафиналето од Лигата на Шампионите, Алекс Фергусон се радува на дерби-мечот со Реал Мадрид.

Жребот во Нион не им беше наклонет на големите клубови од Шпанија и Англија, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед ќе ги вркстат копјата во осминафиналето.

„Ова ќе биде одлична прилика да нашите навивачи уште еднаш го видат Кристиано Роналдо, а јас да се видам со Жозе Мурињо, морам да нарачам некое добро вино!“ изјави Фергусон.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...