Силва: Пато сигурно си заминува, Робињо се предомислува

Поранешниот дефанзивец на Милан изјави дека Робињо сеуште не одлучил дали ќе го напушти клубот иако не е среќен како од првиот ден кога стигна на „Сан Сиро“ додека случајот со Пато е кристално јасен.

Тиаго Силва во летниот преоден трансфер-период го напушти тимот на Милан додека пак приказната околу заминувањето на Пато и Робињо овие денови се повеќе го одзима вниманието на поголемиот дел на љубителите на фудбалот.

„Колку што јас знам Пато не е задоволен во Милан и сака да се врати во Бразил. Што се однесува на Робињо, тој не е задоволен во Милан и работи со истите сили како по неговото пристигнување во тимот“ изјави Тиаго Силва.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: