Читателите на „Пулс24“ гласаат за „ТИМ НА ГОДИНАТА“

Почитувани наши читатели, „Пулс24“ ве повикува да го одбереме „ТИМОТ НА ГОДИНАТА“, кликнувајќи „Like“ на одредена слика/фудбалер вие гласате за вашиот фаворит. Се избира ЕДЕН голман, ЧЕТИРИ одбранбени фудбалери, ЧЕТИРИ средни фудбалери, ДВА напаѓачи (формација 4-4-2). Гласањето трае до 23.12.2012 (до 00:00h. кон Понеделник 24.12.2012). Откако ќе заврши гласањето, резултатите ќе бидат објавени на www.puls24.mk

Во моментов, ова е „ТИМОТ НА ГОДИНАТА“ според нашите читатели…

Икер Касиљас (Реал Мадрид) –голман – 108 гласови

Серхио Рамос (Реал Мадрид) –одбрана – 87 гласови

Филип Лам (Баерн Минхен) –одбрана – 82 гласови

Тиаго Силва (ПСЖ) –одбрана – 78 гласови

Жерард Пике (Барселона) –одбрана – 76 гласови

Андрес Иниеста (Барселона) -среден ред – 118 гласови

Андреа Пирло (Јувентус) -среден ред – 109 гласови

Чави Хернандез (Барселона) -среден ред – 97 гласови

Чаби Алонсо (Реал Мадрид) -среден ред – 73 гласови

Лионел Меси (Барселона) –напад – 124 гласови

Кристиано Роналдо (Реал Мадрид) –напад – 124 гласови

ГЛАСАЈТЕ ТУКА!

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: