Пепе заврши на интезивна нега

За време на синоќешниот натпревар на Реалп ротив Валенсија, португалскиот дефанзивец, се судри со својот соиграч, голманот Икер Касиљас.Пепе иако успеа да го доигра првото полувреме, на второто остана во боница. Потоа, стоперот на Реал, бил пренесен во болница, каде ноќта ја поминал на интензивна нега, приклучен на апарата за дишење.

Се чекаат информации за состојбата на Пепе и кога ќе може да се врати на фудбалските терени.

Пронајдете не на следниве мрежи: