Дали Анџелина Џоли е сеуште заљубена во својот поранешен сопруг?

Loading...

Актерката се раздели со Били Боб Тортон пред околу една деценија, но наводно сеуште има чувства за својот поранешен сопруг, додека се подготвува да се венча со Бред Пит.

Џоли, за неговата нова книга изјавува: „ Тортон има неспоредлива духовитост и може да ве смее се додека не ве заболат образите“ додавајќи дека: „Тој има огромно великодушно срце”

Џоли никогаш нема да заборави колку е паметен нејзиниот ексцентричен поранешен сопруг: „ Да се биде со него е како да се биде со луд математичар. Постојано брои и повторува се. Некои лиѓе можат да го стивнат својот глас, но, тој не. Така што јас, како и секој друг кој го познава добро, го сакаме поради тоа. Но знам една работа, светот сигурно би бил пеколно досаден, ако тој човек не постоеше“.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...
Loading...