Едисон Кавани во Челзи по желба на Абрамович ?!

На островото веќе на големо почна да се зборува за понудата која веќе раководството на европскиот шампион ја подготвува за Кавани и тоа под директна маневра на Роман Абрамовиќ. 

Осамениот Торес во нападот мора да добие колега, каков што му доликува на европски шампион од светски размери. По заминувањето на Дидие Дрогба се понеизвесно е доаѓањето на бразилецот Хулк, па поради тоа Челзи мораат да бараат алтернативна опција. Таа опција по се изгледа дека е Едисон Кавани.

Роман Абрамовиќ на последниот состанок со раководството издал наредба да се подготви висока понуда за Едисон Кавани, кој сепак според изјавите на сопствениците на Наполи, не е на трансфер пазарот ова лето. 

Што ќе испадне од сево ова останува да видиме.

Пронајдете не на следниве мрежи: