Рита Переира е причината за лошата форма на Роналдо?

Loading...

Португалските медиуми го „уловија“ Кристиано Роналдо во клубот Seven во Алгарве со прекрасната Рита Периера.Познатата португалска ТВ водителка и актерка Рита наводно го воодушеви Кристиано со која фудбалерот го поврзуваат уште од мај. Шпанските медиуми веднаш ја лоцираа и Ирина Шајк, која се наоѓа во Русија и која наводно ја интересира зошто нејзиниот дечко така зближено се дружи со својата сонародничка.

Љубовните проблеми можат да ја нарушат играта на Роналдо. Реал Мадрид прикажа лоша игра во првиот натпревар во првенството, а Кристиано изјави дека не е задоволен од својата игра.

 

 

loading...
Loading...