Холивудските ѕвезди се здружија против оружјето

Loading...

Многу холивудски ѕвезди се споија на една иницијатава, тие ја повикуваат власта да престане со вооруженото насилство во земјата и прашуваат – Уште колку?

Дел од холивудските ѕвезди кои бараат од власта да престане со вооружен конфликт се: Бијонсе, Селена Гомез, Џенифер Анистон, Џејми Фокс, Џесика Алба, Џон Леџенд, Гвинет Палтроу, Рис Витерспун и многу други.

 

Ѕвездите се снимени во црно-бело видео во кое тие се обраќаат до јавноста, сеќавајќи се наастаните кои се случија во последната деценија. Инаку, видеото е поставено само неколку часа одкако Националната асоцијација за оружје повика во секое училиште во САД да бидат поставени вооружени полицајци.

 

Погледнете како изгледа видео пораката на ѕвездите…

 

loading...