Робињо и Пато бараат трансфер

Галијани потврди дека Бразилците се незадоволни и сакаат да го напуштат тимот на Милан, се чини дека клубот нема ништо против.

Робињо сака да си замине дома, за да биде сигурен за бразилската фудбалска репрезентација за Светското Првенство во 2014-тата година, а Пато е незадоволен со оглед на фактот дека малку добива шанса, и кога не е повреден, што е ретко.

Робињо сака да си замине дома, за да биде сигурен за бразилската фудбалска репрезентација за Светското Првенство во 2014-тата година, а Пато е незадоволен со оглед на фактот дека малку добива шанса, и кога не е повреден, што е ретко.

Бразилците бараа од клубот да бидат продадени, Галијани патува за Бразил каде работно ќе го помине Божиќ, заинтересирани клубови има, целта на Милан е да собере 25 милиони евра од овие продажби како би го донел Балотели.

„Они сакаат да си одат од клубот, доколку тоа се случи имаме спремено план“ изјави Галијани.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: