Дрогба бара куќа во Торино

Италијанските медиуми пренесуваат дека Дидиер Дрогба тргна во потрага по куќа во Торино што е јасен показател дека искусниот фудбалер во јануари пристигнува во Јувентус.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Дрогба тргна во потрага по куќа во Торино.

Дидиер Дрогба наводно е виден во Торино каде бил во потрага по куќа.

Јувентус не ја крие желбата да го доведе Дрогба во сопствените редови, овој тим во Дрогба гледаат како вистинско засилување во нападот кој би им помогнал во продолжението од борбата како на домашен, така на меѓународен план во Лигата на Шампионите.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: