Нападнат претседателот на Собранието

Loading...

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски е нападнат од страна на поголема група пратеници од опозицијата. 

На местото околу говорницата во парламентот се случиле турканици помеѓу пратениците и собраниското обезбедување, каде што местото е демолирано. 

 

Пратениците на СДСМ ноќта ја поминале во собраниската сала, а прашање е дали денес ќе се одржи расправата за новиот предлог-буџет за 2013-та година, каде што Владата на Република Македонија го усвои вчеравечер на итна седница во Собранието. 

 

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24

 

loading...
Loading...