Секси пар; Енрике и Ана Курникова на јахта

Loading...

 

Енрике Иглесијас секогаш изгледа беспрекорно и важи како човек со стил.

 

Но шпанскиот пејач-текстописец бил забележан како изгледа повеќе како сиромашниот Џек Спероу отколку на она што ние сме навикнати. Енрике, 37, прилично несреден бил во неговиот брод со неговата  долгогодишна девојка Ана Курниковаво Мајами, Флорида.

 

Енрике носел бела марама во комбинација со искинат дуксер, а Курникова за разлика однего изгледала далеку погламурозно.

 

Ана, 31, била облечена во црна едноставна комбинација а долгата коса и била врзана во репче.

 

Двојката езаедновеќе 11 годнини, и покрај гласините дека ќе се земат Енрике и Ана се уште не го направиле тоа.

 

Енрике, кој живее во Мајами со неговата баба и Ана, во моментов ужива во успехот на неговиот 11-ти студиски албум Reloaded .

 

Најново од него е неговиот музички спот за неговиот хит-сингл “Конечно те пронајдов” .  

 

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...