Новогодишната еуфорија ги тресе и познатите

Loading...

Мислевме дека единствената работа што овие двајца заљубени ја сакаат повеќе од колку што се сакаат меѓусебно е музиката. Но, исто така сакаат и да носат исти џемпери. Да ја зголемиме конкурентноста…

 

 

Што тие носеа: Топли и празнични божиќни џемпери, иако, тој на Пери всушност беше креација – капут на Долче и Габана,

 

Кога го носеа: Пери го носеше дизајнираното парче кога таа и Маер, присуствуваа на 21 декември на изведбата на „Божиќна приказна: Мјузиклот“  на Бродвеј, додека Маер го носеше својот кога се појави на „Шоуто на Елен Диџенерс“ во декември 2009.

 

Како го искомбинираа: Таа го носеше џемперот над црни панталони со големи обетки. Маер го носеше својот преку бела кошула и со темно-црвени панталони.

 

Резултатот: Џемперот на Пери изгледа некако живо, да, но не е баш некој посебно убав џемпер. Од друга страна, пак, Маер изгледаше и слатко, ама и по малку глупаво. Кој мислите дека треба да победи?

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

 

loading...