Меси: Без титулата, головите не значат ништо

Loading...

Аргентинскиот интернационалец од редовите на Барселона, Лионел Меси, како и обично, на прв план ги става титулите на екипата, индивидуалните признанија не се цел.

Меси вели дека е задоволен од годината.

„Како да не би бил, есента беше одлична. Секако дека ми се допаѓаат головите и рекордите, но тоа е само како последица, како начин за да и помогнам на екипата. Бројките не значат ништо без титула, тоа е целта на моето играње, да Барса биде победник“ изјави Меси.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...