Одложено враќањето на Надал

Се чекаше половина година, но Рафа Надал нема да го има долгоочекуваното враќање на тениските терени.

Причината за одложувањето на настапот на егзибицискиот турнир во Абу Даби е вирус и зголемена температура.

„Премногу сум разочаран што нема да можам да се натпреварувам во Абу Даби оваа година. Бев премногу возбуден поради враќањето на теренот, а и секогаш убаво си поминувам на тој турнир“ објави Надал на својот „Фејсбук“ профил.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: