Шокантно: го прегазиле два автомобили и избегале

Првото возило кое го прегазило го влечело телото на младото дете 9 метри, а второто го прегазило 11 секунди после тоа. Мајката на прегазениот Томас Прајс, апелира возачите да се пријават во полиција.

 

Полицијата во Лос Анџелес, Калифорнија, ја истражува несреќата во која две различни возила, удриле во Томас Прајс (22). Двата возачи избегале од местото на несреќата.

Томас, кој сакал еден ден да стане пожарникар, го удриле два автомобили на 2 декември. Полицијата најпрвин мислела дека во несреќата учествувало едно возило, но на снимките кои се пуштени во јавност може да се види како е тој прегазен од две возила.

Првото возило го влечело телото на Томас, цели 9 метри, додека другото наишло 11 секунди после тоа. 

Самохраната мајка на Томас, апелира до возачите кои го прегазиле нејзиниот син да се пријават во полиција….

Пронајдете не на следниве мрежи: