Скит се враќа со нова песна!

Loading...

Новиот сингл на Скит Скитара е насловен „Будење“ и претставува најава за квалитетен хип-хоп и музика, изработени од македонскиот рапер и музички продуцент. 

Скитара во моментов е активен во студиото на Токсикологија и напорно работи на новиот албум кој треба да се издаде на почетокот на следнава година. Покрај тоа, следуваат и видео записи на некои од темите што ќе се најдат на тој албум.

 

loading...