Заев: Ќе има пукање!

СДСМ нема намера да учествува на претстојните локални избори во Македонија, а ако изборите се одржат тогаш најголемата опозициска партија во земјава планира да “има пукање“.

Ова во телефонски разговор го тврди вториот човек на СДСМ и градоначалник на Струмица, Зоран Заев.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: