Бориело во Интер

Како што стојат работите, Марко Бориело набрзо ќе може да го смени клубот.

Марко Бориело во јануари би можел да пристигне во Интер.

Имено, овој напаѓач играше во Милан, а од таму продолжи во Рома, потоа премина на позајмица во Јувентус, па се пресели во Џенова.

читајте пулс24

Тој е и понатаму играч на Рома во еден дел, па Интер веќе се договорил со Џенова, сега мора да преговара со екипата на Рома.

Како што шпекулираат италијанските медиуми, се вели дека наводно Бориело би бил замена за Диего Милито.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: