Касиљас не зборува со тренерот

Проблем нема помеѓу Мурињо и капитенот, туку односот на Касиљас кон тренерот на голманите, Силвин Лоури.

Икер веќе неколку месеци е во војна со тренерот на голманите, а од таму доаѓа таа приказна дека шпанскиот „клан“ во соблекувалната не го поднесува Лоури и го смета за „кодош“ на Мурињо.

Лоури не е само соработник, туку и фамилијарен пријател со Мурињо, практично еден од најблиските луѓе на Португалецот. Иако како тренер на голманите има сосема исто значење како и помошниот тренер Фаријаш и иста плата.

Касиљас веќе неколку месеци не зборувал со Лоури, а постои сомнение дека се сомневаат дека на Мурињо ланската сезона му пренел некои информации околу самиот тим и односите внатре во екипата.

Мурињо ја прифатил препораката од Лоури и го стави Касиљас на клупата, со констатацијата дека неговиот стручен штаб смета дека Адан во овој момент е од поголема корист за тимот.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: