Бразилците се „борат“ за Нејмар

Во Бразил сметаат дека преселбата на Нејмар во Барселона е завршена работа, но предупредуваат дека младиот фудбалер би можел да се сретне со некои проблеми.

Имено, медиумите потенцираат дека би можел да остане во длабока сенка на Меси. Денес во Бразил ретко кој спори дека Меси е најдобар фудбалер на светот, но тоа некако го признаваат мошне тешко, секако причината е нетрпеливоста со Аргентинците.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: