Игњовски со изјава дека најмногу мака ќе видат со Хрватска во квалификациите, Македонија не ја ни спомена како сериозен противник

Loading...

Репрезентативецот на Србија со Македонско потекло, Александар Игњовски во интервју за српски портал(sportske.net)во ниту еден момент не ја спомена репрезентацијата на Македонија како сериозен противник во групата за квалификации за Светското првенство во Бразил, нивното видување е дека селекцијата на Србија најмногу ќе се намачи со Хрватска, и дека двомечот со таа селекција би бил одлучувачки за исходот на табелата.

Меѓудругото, Игњовски напоменува и верува во пласман на селекцијата на Србија на Светското првенство во Бразил кое ќе се одржи во 2014-тата година.

loading...
Loading...