Баби го изненади Напредок, Победа Јуниор на пенали го совлада Работнички

Интересни резултати од 1/16 на Купот на Македонија.

Тимот на Баби го изненади Напредок совладувајќи го со 1-0, додека пак изненадување приреди и тимот на Победа Јуниор кој на пенали го совлада тимот на Работнички со 5-3,а пак во регуларниот дел од мечот резултатот беше 0-0.

 

 

 

 

 

Вторник, 21.08.2012 – 1. Коло

 

17:00 ч

 

Астибо

 

11 Октомври

0 – 3

 

 

 

 

 

Среда, 22.08.2012 – 1. Коло

 

17:00 ч

 

Караорман

 

Металург

1 – 2

 

 

 

 

 

 

17:00 ч

 

Маџари Солидарност

 

Дрита

0 – 1

 

 

 

 

 

 

17:00 ч

 

Поешево

 

Ренова

1 – 2

 

 

 

 

 

 

17:00 ч

 

Баби

 

Нaпрeдoк

1 – 0

 

 

 

 

 

 

17:00 ч

 

Гостивар

 

Брегалница 2008

0 – 0 (Пенали 1 – 3)

 

 

 

 

 

 

17:00 ч

 

Руфеја

 

Вардар

0 – 2

 

 

 

 

 

 

17:00 ч

 

Плачковица

 

Шкeндијa

0 – 3

 

 

 

 

 

 

17:00 ч

 

Беласица

 

Силекс

1 – 3

 

 

 

 

 

 

17:00 ч

 

Башкими

 

Тиквеш

2 – 2 (Пенали 5 – 4)

 

 

 

 

 

 

17:00 ч

 

Бабуна

 

Хоризонт Турново

0 – 4

 

 

 

 

 

 

17:00 ч

 

Љуботен

 

Еуромилк

0 – 5

 

 

 

 

 

 

17:00 ч

 

Охрид 2004

 

Тетекс

2 – 7

 

 

 

 

 

 

17:00 ч

 

Славеј

 

Пелистер

0 – 6

 

 

 

 

 

 

17:00 ч

 

Победа – Јуниор

 

Рaбoтнички

0 – 0 (Пенали 5 – 3)

 

 

 

 

 

 

17:00 ч

 

Лoкомотива

 

Миравци

2 – 2 (Пенали 5 – 4)

 

 

 

 

 

 

Резултатите се превземени од ffm.com.mk

Пронајдете не на следниве мрежи: