Почна „ШОПИНГОТ“ – Бејнс во ПСЖ!!!

Loading...

Најдобриот лев бек во Англиската Премиерлига, играчот на Евертон, Лејтон Бејнс е новата желба на екипата на ПСЖ, прашање на време е кога ќе се реализира овој трансфер.

ПСЖ сака да си ја осигура левата бековска позиција во својот тим, а во страв од тоа дали Челзи нема да го пушти Ешли Кол да премине во францускиот тим, ПСЖ најверојатно ќе тргне по ангажман на Лејтон Бејнс.

Карло Анчелоти, тренерот на екипата на ПСЖ, е уберен дека Ешли Кол на крајот од сезоната ќе стане слободен играч и дека ќе го одбере ПСЖ како следна дестинација.

Според информациите кои ги пренесуваат англиските медиуми, се вели дека Беинес ќе премине во ПСЖ за сума од 15 милиони евра.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...