Џагоев во Рома

Младиот фудбалер на екипата на ЦСКА Москва е премногу блиску до остварување на трансфер во италијанскиот прволигаш Рома.

Според информациите кои ги пренесува „Кориере Дело Спорт“, преговорите меѓу управата на екипата на Рома и ЦСКА Москва околу ангажман на Алан Џагоев на големо се одвиваат.

Шансите да рускиот репрезентативец пристигне на „Олимпико“ се минимални, се шпекулира дека тоа со сигурност ќе се оствари на крајот од сезоната.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: