Ѕвездите користат препарати од сушена плацента и гранули кафе?!

Loading...

Поп иконата Сајмон Кауел со себе носи минијатурни капсули со киселина, ѕвездата Џенри Џонс преферира капсули од сушена плацента додека ѕвездата од британската сапуница Петси Палмер нанесува гранули од кафе во кожата.

Не е ретка појава познатите да користат сомнителни препарати за убавина така што 2012-та година не беше искучок на таа нивна навика.

Нутриционистот Кетрин Колинс не беше импреионирана од користењето на исушената плацента во пилули која Џонс ја употребува од кога знае за себе. 

Таа вели дека нема ништо хранливо во неа без разлика како се употребува туку напротив таа содржи токсини и други непотребни материи со кои го штити бебето во матката.

Фармацевтот Гери Мос ја предупреди Палмер дека триењето гранули со кофеин во кожата не е корисно бидејќи кофениот неможе да излезе од гранулата за да влезе под кожата.

Нашиот совет е дека не секогаш славните знаат што е вистинското решение за поздрава и младешка кожа.

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...
Loading...